Nový dom Lukáš 15

Menší bungalov ponúka všetko potrebné pre život štvorčlennej rodiny a je navrhnutý s veľkým dôrazom na nízku ekonomickú náročnosť. Dom je vytvorený v dvoch rôznych vzhľadových variantoch, aby si každý prišiel na svoje, pôdorys však zostáva prakticky rovnaký. Modernejší variant sa skladá z dvoch základných hmôt s plochou strechou, kde spoločenská denná časť je vyššia a miestnosti sú vďaka tomu vzdušnejšie. Spálne a izby majú o trochu nižší strop pre ich zútulnenie. Vonku sa potom nachádza vertikálne teleso vonkajšieho grilu pekne doplňujúce kompozíciu domu. Hneď vedľa je potom tienenie veľkých okien, zabraňujúce prehrievaniu v lete. Tienenie tiež vytvára krytie terasy pre príjemnejšie posedenie.

Nový dom Lukáš 15 Nový dom Lukáš 15

Klasická verzia bungalovu ponúka rovnaké dve hmoty ako moderná verzia, avšak s rovnakou výškou a typickou strechou pre bungalovy. Krytá terasa a tienenie sú vytvorené väčším presahom valbovej strechy. Ani v tomto projekte sa nezabudlo na veľké presklené plochy spríjemňujúce interiér domu.

Veľké presklené plochy zaručujú veľmi dobre presvetlené a preslnené miestnosti. Je všeobecne známe, že dostatok slnečného svetla má pozitívny vplyv na psychickú pohodu obyvateľov aj na ich zdravie. Všetky obytné miestnosti po vstupe ponúkajú výhľad na záhradu a maximálne prepájajú interiér s exteriérom. Aj na chodbe sa nachádza francúzske okno vytvárajúce príjemný výhľad do záhrady. V zime tieto plochy budú zdrojom tepelných ziskov a ušetria tak časť nákladov na vykurovanie, v lete budú čiastočne zatienené presahom strechy proti prehrievaniu a zvyšné tienenie pokryjú žalúzie.
Maximálne spojenie bývania so záhradou je podstata bývania v rodinnom dome.

Nový dom Lukáš 15

Hlavným priestorom domu je obývacia izba. Tá je prepojená s jedálňou a kuchyňou a stáva sa tak najdôležitejšou časťou domu. Hneď po vstupe a odložení kabátov v zádverí sa človek ocitne v obývacej izbe, kde ho určite oslní veľké prepojenie s krytou terasou a záhradou. Kuchyňa je šikovne schovaná za rohom - zostáva tak v kontakte s obývačkou, ale prípadný neporiadok z varenia nie je vidieť. Z obývacej izby môžete pokračovať do privátnej časti domu, kde sa nachádza spálňa rodičov, spoločná kúpeľňa a dve menšie detské izby (prípadne po odstránení priečky jedna väčšia). Dostatočne presvetlená chodba s výhľadom tu nachádza uplatnenie aj ako skladovací priestor. Vzhľadom k rozloženiu izieb voči sebe je zaručená akustická pohoda v dome.

Nový dom Lukáš 15 Nový dom Lukáš 15 Nový dom Lukáš 15 Nový dom Lukáš 15
Nový dom Lukáš 15 na našem webu

Ďalšie informácie o novom dome Lukáš 15 (výška splátok, cena domu, úžitková plocha a ďalšie) získate na našich www stránkach.

Aktualizované: 13.4.2015 späť

http://financovanie-rodinneho-domu.ekonomickebyvanie.sk/bulletin1504_33.sk/novy-dom-lukas-15.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.